اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی آتل پلاستیکی است که بعد از پایان جراحی بینی با زدن چسب روی بینی قرار داده می شود و هدف از گذاشتن آن نگهداری و محافظت از غضروف و استخوان بینی می باشد.

ممکن است در جراحی بینی اسم اسپلینت داخلی بینی یا گچ بینی یا اسپلینت خارجی بینی به گوشتان خورده باشد اسپلینت های بینی به طور کلی با هدف محافظت از بینی جدید است که طبق صلاحدید جراح بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

اهداف استفاده از اسپلینت بینی چیست ؟

  • محافظت از بینی در برابر آسیب دیدگی
  • حفظ شکل و فرم جدید بافت بینی
  • کاهش تورم بینی

چسب و اسپلینت بینی پوست را تحت فشار قرار می دهد و موجب کاهش تورم و قرار گرفتن آن روی غضروف بینی جدید خواهد شد.

اسپلینت بینی

نکاتی در مورد نگهداری از اسپلینت بینی

  • طی دوران نقاهت جراحی بینی که 7 الی 10 روز است باید مراقب پانسمان بینی باشید چرا که جابه جایی آن باعث خواهد شد که نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار دهد..
  • رعایت موارد زیر باعث می شود که بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی بینی کسب نمایید.
  • باید از اسپلینت بینی محافظت کرد تا به هیچ عنوان خیس و جابه جا نگردد.
  • خیس شدن اسپلینت بینی موجب حساس شدن پوست زیرین آن می گردد و اگر خیس شود جا به جا خواهد شد و نتایج عمل بینی را دستخوش تغییراتی می کند.
  • برای تمیز کردن صورت از دستمال و پنبه استفاده کنید و هنگام استحمام بعد از جراحی بینی سعی نمایید نکات لازم که در مقاله نحوه صحیح استحمام بعد از جراحی بینی توضیح داده شده است مراجعه نمایید.

زمان برداشتن اسپلینت بینی یا تامپون بینی

در صورت وجود تامپون زمان برداشتن تامپون بینی در روز سوم یا چهارم بعد از عمل بینی است.

چنانچه اسپلینت داخلی طبق صلاحدید جراح بینی گذاشته شده باشد زمان برداشتن اسپلینت داخل بینی بعد از روز سوم جراحی بینی است.

برداشتن اسپلینت بینی درد دارد؟

برای اینکه دردی را حین برداشتن اسپلينت بيني حس نکنید و اذیت نشوید به طور کامل استحمام کنید تا گچ و پانسمان بینی خیس شود.

خیس شدن اسپلینت و پانسمان بینی باعث می شود که راحت تر از روی بینی جدا شود. زمان برداشتن پانسمان و کشیدن بخیه بینی بعد از یک هفته است.

بعد از برداشتن اسپلینت بینی به فرد آینه ای داده می شود تا بینی جدید خود را مشاهده نماید قابل ذکر است که بینی حالت متورمی بسته به نوع پوست دارد و برای مشاهده نتیجه نهایی باید صبور باشید ، در انتها روی بینی چسب زده می شود.

دکتر علیرضا پورصیرفی

بورد تخصصی جراحی گوش ، گلو و بینی

جراحی زیبایی بینیجراحی پلکجراحی گوش

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: