منظور از بینی استخوانی و گوشتی چیست

به طور کلی پزشکان بینی را به دسته بینی های گوشتی، استخوانی و ترکیبی تقسیم بندی می کنند که هر کدام از این نوع بینی ها دارای ویژگی های خاصی هستند و در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

منظور از بینی استخوانی و گوشتی چیست

منظور از بینی استخوانی و گوشتی چیست ؟ ساختار بینی متشکل از اسکلت ، پوست و بافت می باشد. لازم به ذکر است که اسکلت بینی نیز شامل عضروف و استخوان است که دو سوم تحتانی بینی از غضروف تشکیل یافته و یک سوم فوقانی آن از استخوان تشکیل شده است.

به طور کلی اساس اقداماتی که در جراحی بینی ، صورت می پذیرد بر روی اسکلت بینی ؛ تمرکز دارد.

از این رو بینی های گوشتی که اسکلت ضعیفی دارند در مقابل جراحی بینی ، مقاوم عمل می کنند و نسبت به آن کمتر پاسخ می دهند.

بعلاه لازم به ذکر است که بینی های گوشتی ، پوستی ضخیم دارند و از این رو ظرافت های اعمال شده بر روی اسکلت بینی در این نوع از بینی ها به خوبی نمایان نخواهد بود.

بنابراین جراح بینی در جراحی بینی های گوشتی در قیاس با بینی های استخوانی ، کمتر توان مانور دارد. همچنین کوچک کردن بیش از حد این بینی ها ، ممکن نیست و بهترین مدل برای جراحی آن ها ، مدل بینی طبیعی می باشد.

در مقابل ، بینی های استخوانی ؛ اسکلت و ساختار محکمی دارند و به همین دلیل نسبت به جراحی بینی منعطف تر بوده و پاسخ بهتری نشان می دهند.

همچنین لازم به ذکر است که بینی های استخوانی به این خاطر که پوست نازکی دارند ، ظرافت های جراحی را به خوبی نمایان می کنند ؛ لذا ظرافت دست جراح در بینی های استخوانی به وضوح قابل مشاهده می باشد.

بنابراین می توان گفت که ایده آل ترین بینی ها برای جراحی زیبایی بینی ، بینی های استخوانی می باشند.

منظور از بینی استخوانی و گوشتی چیست

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای ظاهری پهن تر هستند و از بافت استخوانی و غضروف ضعیف تری برخوردار هستند. بینی های گوشتی دارای نسج نرم و پوست ضخیم تر بوده و معمولا دارای غدد چربی هستند و منافذ پوست آنها باز است.
از نظر پزشکان فرم دهی بینی های گوشتی سخت تر بوده و نیازمند مهارت و دقت بیشتری خواهد بود ( که امروزه با تکنیک های جدید بطور نسبی بر این مشکل غلبه شده است ). همچنین ورم بعد از جراحی در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است. (به دلیل بیشتر بودن بافت گوشتی)

بینی استخوانی

بینی استخوانی همانطور که از نامش پیداست ، از بافت استخوان و غضروف بیشتری تشکیل شده و پوست روی بینی نازک تر است. معمولا در این دسته از بینی ها بافت استخوان به راحتی نمایان بوده و از غدد چربی کمتری برخوردار هستند. بینی های استخوانی معمولا راحت تر فرم می گیرند و بعد از جراحی ورم کمتری خواهند داشت.

جراحی بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی؟

با توجه به پیشرفت علم و افزایش مهارت پزشکانی از جمله دکتر علیرضا پورصیرفی ؛ نتیجه عمل بینی های استخوانی چشمگیر تر است ولی بعضی انواع بینی گوشتی هم نتایج قابل قبول خواهند داشت . چرا که زیبایی هر بینی متناسب با فرم صورت بوده و پزشک هم بر همان اساس بینی فرد را عمل می کند

نقش جراح در جراحی بینی گوشتی یا استخوانی

در این جا باید خاطر نشان نمود که مهم ترین نکته در جراحی بینی ، مهارت جراح می باشد.

لذا در صورت انتخاب یک جراح بینی مجرب و کاردان ، امکان دستیابی به نتایج مطلوب از جراحی بینی های گوشتی نیز مانند جراحی بینی استخوانی ؛ به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

تکنیک های جدید جراحی بینی گوشتی

در گذشته ، جراحان بینی بر این باور بودند که برای جراحی بینی باید از غضروف و استخوان بینی بکاهند تا بینی ، کوچک شده و ظاهری بهتر پیدا کند ، اما با این اقدام شاهد آن بودند که با گذر زمان بینی مجددا به فرم سابق خود بازمی گشت و به طور کلی نتایج جراحی بینی ، ماندگار نبود.

در حالی که امروزه ، تکنیک های جدید جراحی بینی حالت تقویتی دارند و به این ترتیب از بازگشت پذیری نتیجه جراحی ، پیشگیری می کنند.

استفاده از تکینک های نوین جراحی بینی بخصوص در جراحی بینی های گوشتی ، سبب شده که نتایج جراحی این نوع از بینی ها ، دائمی گردد.

بنابراین چنانچه ، تقویت غضروف بینی در جراحی بینی گوشتی با مهارت بالایی ، صورت پذیرد می تواند نتایج قابل قبولی به دنبال داشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: